Švelnus Lietuvos kurortų klimatas gaivina, gydo, atpalaiduoja, sustiprina. Tinkamas atmosferos slėgio, oro temperatūros ir drėgnumo, kritulių kiekio, vėjo krypties ir stiprumo bei saulės radiacijos intensyvumo derinys yra svarbus kiekvienam gyvam organizmui.

Klimato terapijos procedūros treniruoja organizmo termoreguliacinę funkciją, skatina medžiagų apykaitą ir daugelio organų bei fiziologinių sistemų veiklą, didina organizmo imunobiologinį reaktyvumą ir normalizuoja jo neuroreguliacinę funkciją.

Svarbiausia klimato terapijos forma yra buvimas ore: oro vonios, miegas lauke, poilsis lauke, gimnastikos pratimai ir sportiniai žaidimai atvirame ore. Kad pasiektum geriausių rezultatų, derink šias procedūras su saulės voniomis ir maudymusi. Turi sunkumų su širdimi, kraujagyslių sistema? Esi suirzęs, pavargęs ir nusilpęs? Deguonies prisotintas mūsų šalies oras padės atstatyti išderintą nervų sistemos funkcinę būklę ir pataisys nuotaiką. Kvėpuodamas tokiu oru geriau miegosi, suaktyvės kepenų veikla ir normalizuosis baltymų ir riebalų apykaita organizme.