Palangos gamtovaizdžiai, įvairių spalvų bekraštė jūra, puikus parkas ir aromatingas pušynas sužadins teigiamas emocijas, pakels nuotaiką, išblaškys nuo kasdienių rūpesčių. Palangos gamtiniai gydomieji veiksniai skiriasi nuo esančių kituose Lietuvos kurortuose. Šio kurorto klimatas – jūrinis, be žymesnių temperatūros svyravimų, su šiltomis vasaromis ir, palyginus, švelniomis žiemomis. Pastovus oro masių judėjimas tarp sausumos ir jūros sudaro natūralią pajūrio ventiliaciją, ko nepastebime sausumos klimato sąlygomis. Palangos oras ne tik švaresnis, bet ir turintis daugiau ozono, jonizuotų ir augmenijos fitoncidinių dalelių. Nuo jūros vėjas su mažais vandens lašeliais atneša į paplūdimį chloro, jodo ir kitų druskų dalelių, todėl kvėpuodami pajūrio oru, tartum naudojamės natūralia inhaliacija.

Kopos ir pušynai sudaro natūralią užuovėją, kur šaltesnėmis ir vėjuotomis dienomis poilsiautojai suranda jaukias oro bei saulės poveikio vietas. Karštomis dienomis po kvepiančiomis pušimis galima pasislėpti nuo deginančios saulės.

Maudymasis jūroje teigiamai veikia žmogaus organizmą, nes kompleksiškai dalyvauja visi gamtiniai faktoriai (saulė, oras ir vanduo) derinyje su aktyviais judesiais ir vandens masių mechaniniu bei cheminiu veikimu. Klimatinių faktorių poveikis organizmui yra labai naudingas: gerėja medžiagų apykaita, širdies kraujagyslių ir kvėpavimo sistemų darbas, stiprėja nervų ir raumenų sistemos, kt.

Palangos kurorto klimatinių sąlygų įvairumas labai reikšmingas, nes galima pasirinkti tokio stiprumo klimatinius dirgiklius (saulės, radiacijos, vėjo ir kt.), kurie atitiktų ligonio bei poilsiautojų užsigrūdinimo ir aklimatizacijos laipsnį.

Palanga yra ir balneoterapinis kurortas. Gydymui be jūros vandens yra naudojamas mineralinis vanduo, durpių gydomasis purvas bei kiti fiziniai gydomieji resursai. Palangos sanatorijos ir reabilitaciniai centrai veikia visus metus. Čia, atsižvelgiant į tavo sveikatą, bus pasiūlytos fizioterapijos, kineziterapijos, psichoterapijos, mechanoterapijos, refleksoterapijos, haloterapijos procedūros, gydomojo masažo, gydomųjų vonių ir dušų, gydomojo purvo bei kitos procedūros.

Čia sėkmingai gydomi įvairūs funkciniai centrinės nervų ir širdies kraujagyslių sistemos sutrikimai, neurozė, nutukimas. Palangos kurortas ypač tinka sveikstantiems po įvairių infekcinių ligų, operacijų, širdies raumens pakenkimų, atsiradusių dėl pervargimo ar medžiagų apykaitos sutrikimo. Šilčiausių metų laiku į Palangą galima vykti gydytis sergant reumatinėmis bei kitos kilmės sąnarių ligomis ar radikulitu.

Nustatyta, kad palankiausi rezultatai gaunami gydantis įprastinėmis klimatinėmis sąlygomis. Todėl vidutinės klimato juostos gyventojams Palangos kurortas daugeliu atveju gali būti naudingesnis už šiltuosius Pietų kurortus.