Vienas labiausiai lankomų Rytų Europos miestų žavi senąja medine architektūra ir įstabiu kraštovaizdžiu. Pusiasalyje įsikūręs miestelis ir iš visų pusių ežerų apsupta salos pilis dėl unikalių gynybinių galimybių buvo svarbiu kariniu ir politiniu centru bei didžiųjų kunigaikščių rezidencija.

Trakai garsėja ir gamtos dovonatomis gydomosiomis galiomis, čia gausu kultūrinių renginių bei pramogų. Turizmui ir rekreacijai tinkančių išteklių pagrindą Trakuose sudaro gamtiniai ir kai kurie antropogeninės kilmės, ar tik antropogenizuoti kraštovaizdžio elementai – tvenkiniai, parkai bei jų deriniai: želdiniai, vandens telkiniai, estetiškai vertingi kraštovaizdžio kompleksai, kuriuos formuoja skirtingo raiškumo minėtų kraštovaizdžio komponentai. Muzika, menas, meilė gamtai Trakuose yra bendra, visiems suprantama kalba.

Ramiame Galvės ežero vandenyje atsispindintys gražuoliai pilies bokštai mena XV a., kai Lietuvos valstybė buvo galingiausia, o žemės driekėsi iki Juodosios jūros. Mieste išlikusios dvi, Salos ir Pusiasalio pilys. Salos pilis buvo viena stipriausių gynybinių tvirtovių bei viena iš svarbiausių reprezentacinių vietų. Čia svečiavosi viduramžių pasiuntiniai, kunigaikščiai, karalius Jogaila. Išvysk tai, kuo jau gėrėjosi šių laikų karaliai: Danijos karalienė Margarita II, Švedijos karalius Karlas Gustavas XVI ir karalienė Silvija, Graikijos, Islandijos, Kinijos ir kitų šalių vadovai.

Užutrakyje aplankyk istorizmo stiliaus rūmus. Po daugiau nei šimto metų Užutrakio dvaro ir parko sodyba vėl išgyvena aukso laikus! Dvaro sodybos ansamblis sukurtas 1897-l902 m. grafo Juozapo Tiškevičiaus ir jo žmonos kunigaikštytės Jadvygos iniciatyva. Prancūzų kraštovaizdžio architektas E.F. André projektavo angliškojo stiliaus parką su daugiau nei 20 tvenkinių ir parterius su gėlynais. Šiuo metu parkas autentiškai restauruojamas.

Trakus supa net 5 dideli ežerai. Pasilepink švariuose paplūdimiuose, gerėkis nuostabiomis Trakų panoramomis nuo pramoginio laivo ar jachtos denio, sėsk į valtį, vandens dviratį. Vasarą, Trakų pilyje esančiame istorijos muziejuje, dalyvauk viduramžių amatų šventėse, kur rungiasi riteriai, žavi viduramžių šokėjos, ugnies magija užburia fakyrai.