Rytų Lietuvoje esantis Ignalinos rajonas nuo seno garsėja žaviu kraštovaizdžiu – ežerai, miškingos vietovės, išvystyta turizmo infrastruktūra – visą tai mielai pripažįsta tiek Lietuvos, tiek užsienio poilsiautojai. Net 200 ežerų, kelių dešimčių upių bei tvenkinių puošiamą Ignalinos krašto pavadinimą liaudies etimologai kildina iš legendos apie lietuvių kunigaikščio Budrio dukters Linos ir kryžiuočio Igno meilę.

Trečdalį šio krašto teritorijos užima miškai, ketvirtadalį – saugomos teritorijos. Rajone yra didžioji dalis Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijos, taip pat net keturiolika regioninių parkų ir įvairių draustinių. Čia populiarus pažintinis, laisvalaikio, sportinis, ekologinis bei kaimo turizmas. Pasinaudojus Ignalinos apylinkių privalumais, galima ne tik puikiai pailsėti ir atsigauti nuo miesto triukšmo, bet ir pajausti tikro kaimiško gyvenimo dvasią.

Čia įkvėpimas aplankys menininkus ar gamtos mylėtojus, taip pat šis kraštas sužavės botanikus, žvejus bei sporto mėgėjus. Neišdildomų įspūdžių paliks žygiai, iškylos vandenų bei miškų keliais bei atokvėpis stovyklavietėse. Rajone veikia 11 muziejinių ekspozicijų, iš viso yra daugiau kaip 200 lankytinų vietų.

Ignalina garsi ir žiemos sporto pramogomis – miesto pakraštyje įsikūrusiame Lietuvos žiemos sporto centre visus metus treniruojasi sportininkai, vyksta daug varžybų, o poilsiautojai priimami itin svetingai. Ignalinos sporto ir pramogų centre galima ne tik pasportuoti, bet ir pasimėgauti kokybiškomis SPA paslaugomis.