Žvilgtelėjus į Lietuvos žemėlapį Zarasų kraštas iš karto išsiskirs. Jo teritorijoje tiek daug mėlynos spalvos, kad net suabejosi, ar kas nors žino, kiek ežerų ir upių įsitaisę šio krašto žemėse. Negalima nekreipti dėmesio ir į skambius vietovių pavadinimus, kurie saugo senos sėlių genties kultūros atminimą. Zarasų miesto vardas – vienas iš ryškiausių išnykusios genties kalbos paminklų.

Zarasų miestas mėlynomis akimis žiba jau 515 metų. Net laikas bejėgis praeitin nugramzdinti miesto pavadinimo istoriją, užgimusią labai seniai: tuo metu, kai ant didelės kalvos gyveno milžinų šeima. Joje augo linksmas, greitas milžinukas Azerasas, mėgęs žaisti slėpynių. Vieną dieną visa šeima išėjo į mišką. Milžinukas prikalbino tėvus pažaisti ir pasislėpė, o tėtis su mama ėmė jo ieškoti. Ilgai jie vaikščiojo, bet vis negalėjo surasti mažylio, kuris besislėpdamas užsnūdo. Tada tėvas ėmė šaukti: ,,Azerasai! Azerasai!“ O aidas jam atsiliepė: ,,Zarasai! Zarasai!“ Šaukė ir mama, bet aidas tebekartojo: ,,Zarasai! Zarasai!“ Nuo balsų pabudęs milžinukas suskubo pas tėvus: visi apsidžiaugė ir laimingi grįžo namo. Vėliau tarp septynių ežerų stūksančios kalvos apsigyveno žmonės, čia įkūrė miestą ir draugiškos milžinų šeimos atminimui pavadino jį Zarasais.

Gražūs ir įsimintini Zarasai! Nesvarbu, kaip čia atvyksi: dviračiu, automobiliu ar pėsčiomis –miestas tave pasveikins ant aukštos kalvos saulėje spindinčiais bažnyčios bokštais. Zarasuose žvilgsnis vargu ar aprėps visas kalvas, kalnelius, miškus ir ežerų virtines, čia žėrinčias visais mėlio atspalviais ir paslaptingai besislapstančias už horizonto. Zarasai skirtingi visais metų laikais: žiemą išvysi – ledu sukaustytus ežerus ir po sniego kepurėmis snaudžiančius miškus. Pavasarį miestą įaudrina iš ledinio glėbio išsiveržusi vandens jėga, o oras prisisotina ievų kvapo. Vasara vilioja vandens vėsa ir sveikata alsuojančiais pušynais, ruduo čia – tikras gamtos spalvų paradas.

Zarasų kraštas – dangaus krantas žemėje. Rask laiko ilgiau pabūti teritorijoje, kuri 2010-aisiais pripažinta patraukliausia Lietuvos vandens turizmo vietove! Laukiame tavęs Zarasuose – kurortinėje teritorijoje ir pirmojoje Lietuvos kultūros sostinėje!